KLASİK İTALYA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Roma (3)– Floransa (1) – Venedik (3)

Kişi Başı 499 Euro’dan Başlayan Fiyatlar İle..

Tur Programı


1.Gün                   ISTANBUL – ROMA

 

Atatürk Havalimanı Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 05.00’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 09.30’da varış ve varışımıza istinaden Frascati ve Nemi Gölü turunu gerçekleştirmek üzere Frascati’ye transfer oluyoruz. Nemi Köyü dağ çilekleri ile ünlü bir yerleşim, turumuzda daracık sokaklar ve bu sokaklara açılan İtalyan meydanları ile; göl ve vadi manzarası eşliğinde çilek kokulu sokaklar arasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Roma’nın en önemli ikonlarını muhteşem gece ışıklarıyla görmeyi arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turu’na katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

2.  Gün                  ROMA

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

3.  Gün                  ROMA

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei & Outlet turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Roma’da otelimizde.


 

4.  Gün                  ROMA – CHIANTI – FLORANSA

 

Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket. Yol üzerinde Siena ve Floransa arasında yer alan; şarap bağlarıyla ve zeytinlikleri ile ünlü yemyeşil tepeliklerin arasında Chianti bölgesinde panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Siena & San Gimignano Turu. (25 Euro). San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Floransa’ya varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu yapıyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa’da otelimizde.

 

 

5.  Gün                  FLORANSA – MANTOVA – VENEDİK

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Lago Superiore, Lago di Mezzo, Lago Inferiore isimli üç gölün arasında yer alan Mantova’nın doğal güzellikleri arasında panoramik bir gezi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Sirmione & Verona turu. (25 Euro) Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğ ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona ile begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile, masal diyarını andiran, sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’yi görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Venedik’te otelimizde.

 

 

6.  Gün                  VENEDİK

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile *Venedik Kombi - Gondol turu (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, Arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (35 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme Venedik otelimizde.


    7.  Gün                  VENEDİK

 

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Milano & Como turu. (75 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket .Como Gölü , dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonrası otelimize transfer ve geceleme Venedik’te otelimizde.

 

  8.Gün                   VENEDİK - İSTANBUL

 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ardından Bassano Del Grappa & Marostica turunu gerçekleştiriyoruz. Grappa’nın anavatanı Bassano Del Grappa’yı üzerindeki tarihi ahşap köprüyü, muhteşem Alp dağları manzarası eşliğinde geziyoruz. Ardından satrancın en farklısını ana meydanında sergileyen ve bunu her yıl Eylül ayında düzenlediği festivalle taçlandıran Marostica köyünü geziyoruz. Tur sonrası Venedik Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1872 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.15‘te İstanbul’a hareket, yerel saat ile 17.40’ ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  KLASİK İTALYA Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  0.00

  Konaklama

  Ulaşım

  Gezilecek Yerler

  Kalkış

  Telefon

  444 98 94

  Birde Bu Turlara Bakın