Sevgililer Günü Özel Lapland

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Sevgililer Günü Özel Lapland Turu

Roveinemi & Santa Claus Turları Dahil

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

14 Şubat Hareket 3 Gece 4 Gün

 

1.Gün                  ISTANBUL –HELSINKI - ROVENIEMI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 06.00’de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları na TK 1761 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 09:00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 11.30’da Helsinki’ye varışımıza istinaden uçak değiştirerek, yerel hava yolları ile Roveniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Rovenimemi şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Noel Baba’ nın köyü olarak bilinen Santa Claus’ köyünü ziyaret ediyoruz. Noel baba ile tanışıp, fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebileceğimiz turumuz esnasında bölgeye özgü hediyelik eşyalardan da alma imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

2.Gün                   ROVENIEMI

Kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kar Safari turumuza katılabilirler. Kar için özel üretilmiş motorlarla yaklaşık 2 saatlik keyifli gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz.  

Kuzey Işıkları İzleme Turu : 90 Euro

Kar Safari Turu : 120 Euro

Çocuk : 75 Euro

 

3.Gün                   ROVENIEMI

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Husky Safari ve Ren Geyiği turumuza katılabilirler. Otelimizden hareketle rengeyiği çiftliğine geçiyoruz. Ren geyiklerine bağlı kızaklara yarım saat süren bir tur yapıyoruz ve sürüş sertifikalarımızı alıyoruz. Kahve molasının ardından Husky çiftliğine geçiyoruz. Husky köpeklerine bağlı kızakları nasıl yönlendireceğimize dair alacağımız eğitimin ardından, yapacağımız keyifli gezinti için takım kızağımıza geçiyoruz. Tur bitiminin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz. 

Husky Safari ve Ren Geyiği Turu : 190 Euro

Çocuk   : 80 Euro

 

4.Gün                   ROVENIEMI – HELSINKI – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüslerimiz ile Roveniemi havalimanına transfer. Yerel Hava Yolları ile Helsinki’ye hareket ediyoruz. Ardından uçak değiştirerek Türk Hava Yollarına ait TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile 18:15’de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:40’da İstanbul’a hoş geldiniz.  

 

Kuzey Işıkları Hakkında

NOT: Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

·         Türk Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul (Atatürk Havalimanı) – Helsinki  – İstanbul (Atatürk Havalimanı) parkurunda uçak bileti,

·         Yerel Hava yolları ile Helsinki – Roveniemi – Helsinki

·         Havalimanı vergileri,

·         Belirtilen otel vb. kategoride 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,

·         Alan/otel/alan transferleri,

·         Özel otobüslerimiz ile Roveniemi şehir turu

·         Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

·         Türsab Mesleki Zorunlu Sigorta

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

·         Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ),

·         Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

·         Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

·         Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

·         Müze ve ören yerleri girişleri,

·         Rehber ve şoför bahşişleri.

 

 

 

 

 

Tur Programı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Sevgililer Günü Özel Lapland Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  Konaklama

  3* Hotel Sky Ouna Svaara vb.

  Ulaşım

  THY

  Gezilecek Yerler

  Roveinemi

  Kalkış

  İstanbul

  Telefon

  444 98 94