LAPLAND KUZEY IŞIKLARI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Lapland - Ocak 2018 -FreeBird HY ile-3 Gece -3*Rantasipi Polar Hotel vb. LAPLAND ‘'KUZEY IŞIKLARI'' ( DİREKT UÇUŞ İLE )

Tur Programı


LAPLAND ‘`KUZEY IŞIKLARI`` ****DİREKT UÇUŞ İLE!**** ROVANIEMI(3) FREEBİRD HAVA YOLLARI ÖZEL SEFERİ İLE 3 GECE/4 GÜN

1.Gün: İstanbul – Rovaniem       İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30`da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.00`da Freebird Hava Yolları`nın FHY 831 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi`ye hareket ediyoruz. Rovaniemi`ye yerel saat ile 13.10`da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü`ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10`da yer alan Santa Clause Köyü`nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba`nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yeryüzünden izlenebilecek en büyük doğa olayı olan Kuzey Işıkları ‘`Aurora Borealis İzleme Turu`na katılabilirler. Bu turumuzda otelimizden otobüslerimizle ayrılarak Kuzey Işıklarının en rahat izlenebildiği bölgeye giderek grubumuza özel düzenlenecek sürprizler eşliğinde kulübelerimizde ateş başında Kuzey Işıklarının oluşmasını bekleyeceğiz. Bu keyifli deneyimin ardından otelimize transfer oluyoruz. Rovaniemi`deki otelimizde. Kuzey Işıkları İzleme Turu: 65 €

2.Gün: Rovaniemi     Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. . Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde yaklaşık 30 dakikalık Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Rovaniemi`deki otelimizde. Ren Geyiği & Husky Safari Turu  (Öğle Yemekli): Yetişkin: 220 €uro/kişi başı /00-12 Çocuk: 190 €uro/kişi başı. Gezimizin ikinci veya üçüncü gecesinde saat 21.00 ile 24.00 arasında yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı turu”nda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir. Kuzey Işıkları Avı Turu: 35€ kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)   

 

3.Gün: Rovaniemi      23 Ocak 2018 // Salı Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin öğleden önce ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kar safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuz, Lapland`e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi imkânınız bulacaksınız. Geceleme Rovaniemi`deki otelimizde.
Snow Castle Turu:  Yetişkin:  65 Euro /00-12 Yaş Çocuk: 55 € Snowmobil`lerde 2 saatlik gezinti (1araçta/2kişi) Yetişkin: 120 Euro/kişi başı Çocuk ( 04-15 Yaş ) : 04-15 Yaş: 75 Euro/kişi başı
 


4.Gün : Rovaniemi                 Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 13.00`de Freebird Havayolları`na ait FHY 382 sefer sayılı uçuş ile İstanbul`a uçuyoruz. Varışımız 18.10`da Atatürk Havalimanı`na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ,havalimanı vergileri ve kdv dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 


KARLI VE KÂRLI EĞLENCE PAKETİ !!! Kayıt sırasında alınması durumunda Kuzey Işıkları İzleme Turu+Husky Turu & Ren Geyiği Turu + Snow Caste Turu Yetişkin 350 € Yerine 335 € Çocuk 310 € Yerine 285 €
***NOT***: Finlandiya`da resmi hotel yıldızlama sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları baz alınarak verilmiştir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • FreeBird Airlines Özel seferi ile İstanbul – Rovaniemi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri Seçilen otelde 3 gece oda/kahvaltı konaklama
  Santa Clause Village / Noel Babanın Köyü Turu
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL       (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 •  Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
 • Vize ücreti (120 EURO)
 • Ekstra turlar Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  LAPLAND ‘'KUZEY IŞIKLARI'' ****DİREKT UÇUŞ İLE!**** ROVANIEMI(3) FREEBİRD HAVA YOLLARI ÖZEL SEFERİ İLE 3 GECE/4 GÜN

   

  1.Gün: İstanbul – Rovaniem       İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.00'da Freebird Hava Yolları'nın FHY 831 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi'ye hareket ediyoruz. Rovaniemi'ye yerel saat ile 13.10'da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü'ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10'da yer alan Santa Clause Köyü'nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba'nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yeryüzünden izlenebilecek en büyük doğa olayı olan Kuzey Işıkları ‘'Aurora Borealis İzleme Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda otelimizden otobüslerimizle ayrılarak Kuzey Işıklarının en rahat izlenebildiği bölgeye giderek grubumuza özel düzenlenecek sürprizler eşliğinde kulübelerimizde ateş başında Kuzey Işıklarının oluşmasını bekleyeceğiz. Bu keyifli deneyimin ardından otelimize transfer oluyoruz. Rovaniemi'deki otelimizde. Kuzey Işıkları İzleme Turu: 65 €

  2.Gün: Rovaniemi     Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. . Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde yaklaşık 30 dakikalık Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Rovaniemi'deki otelimizde. Ren Geyiği & Husky Safari Turu  (Öğle Yemekli): Yetişkin: 220 €uro/kişi başı /00-12 Çocuk: 190 €uro/kişi başı. Gezimizin ikinci veya üçüncü gecesinde saat 21.00 ile 24.00 arasında yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı turu”nda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir. Kuzey Işıkları Avı Turu: 35€ kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)   

  3.Gün: Rovaniemi      23 Ocak 2018 // Salı Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin öğleden önce ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kar safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuz, Lapland'e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi imkânınız bulacaksınız. Geceleme Rovaniemi'deki otelimizde.
  Snow Castle Turu:  Yetişkin:  65 Euro /00-12 Yaş Çocuk: 55 € Snowmobil'lerde 2 saatlik gezinti (1araçta/2kişi) Yetişkin: 120 Euro/kişi başı Çocuk ( 04-15 Yaş ) : 04-15 Yaş: 75 Euro/kişi başı


   
  4.Gün : Rovaniemi                 Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 13.00'de Freebird Havayolları'na ait FHY 382 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a uçuyoruz. Varışımız 18.10'da Atatürk Havalimanı'na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


  Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ,havalimanı vergileri ve kdv dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
   
  KARLI VE KÂRLI EĞLENCE PAKETİ !!! Kayıt sırasında alınması durumunda Kuzey Işıkları İzleme Turu+Husky Turu & Ren Geyiği Turu + Snow Caste Turu Yetişkin 350 € Yerine 335 € Çocuk 310 € Yerine 285 €
  ***NOT***: Finlandiya'da resmi hotel yıldızlama sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları baz alınarak verilmiştir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  LAPLAND KUZEY IŞIKLARI Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: